Apple Türkiye’deki ilk resmi satış noktasını hizmete sundu

Aylardır beklenen gelişme dün gece saatlerinde gerçekleşti ve Apple Türkiye’deki ilk resmi satış servisini hizmete aldı. Artık resmi distribürler dışında direkt olarak Apple’dan satın alma imkanına sahibiz.

Bu gelişme ile birlikte Apple’ın ürün lansmanlarından sonra ilk partide olmasa bile ikinci partide yani hemen hemen Avrupa’nın tümüyle aynı zamanda yeni ürünleri direkt olarak satın alma şansına sahip olacağız. Fiyat konusunda ise çok büyük bir değişiklik olmayacaktır.

Apple Online Store, tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi, belli bir ücretin üstündeki alışverişlerde ücretsiz kargo hizmeti sunuyor. iPhone 5S ve iPhone 5C’ler için tedarik süreci 5-7 gün arasında değişirken Mac ürünlerinde bu süre 1-3 gün arasına düşüyor.

Turkcell, Avea, Vodafone dün akşam gece yarısı etkinlikleriyle iPhone 5S ve iPhone 5C’yi satışa sundu ve fiyatlarını açıkladı, ancak bu da Apple Online Store’un açılış haberiyle biraz gölgede kaldı. Örnek vermek gerekirse GSM operatörlerinde 2.300 TL seviyesinde olan iPhone 5S, Apple Online Store’da 2.100 seviyesinden başlıyor.

Apple’ın ilk mailing kampanyası da gelen kutularımza dün gece düştü. iPhone 5S ve iPhone 5C’yi tanıtan bu mail, aynı zamanda kullanıcılara Apple Online Store’un açılışını ilan etti.

Türkiye, Apple için stratejik önem taşıyan ülkelerden biri, zira çok büyük bir potansiyel taşımaktayız. İlk fiziki Apple Store’unun Zorlu Center’daki açılışını heyecanla beklerken, bu gelişme ile birlikte Apple Türkiye çalışmalarının artık son aşamaya geldiğini ve Türkiye’nin Apple’ın resmi olarak faaliyet gösterdiği ülkelerden biri olduğunu resmen söyleyebiliyoruz.

Darısı iBook Store’un başına 🙂

Mesai saatleri içerisinde; #DijitalÜrünYönetimi #DijitalTrendler ile ilgilenir. Mesai saatleri dışındaysa; #Edebiyat, #Öykü, #Roman, #ÇizgiRoman, #Oyunlar ve #Fenerbahçe ile zamanını geçirir. Dünyayı gezmeyi sever, gitmediği şehirlere gitmenin hayalini kurar.

Leave a reply:

Your email address will not be published.