Selam, ben Mert Şenyuva.

1987 yılı İstanbul, Kadıköy’de doğdum ve doğma büyüme İstanbul’luyum. Babamlar çok uzun yıllar önce Şebinkarahisar’dan İstanbul’a göçmüşler. Annemler ise İstanbul’un yerlilerinden. Tek çocuğum ama kuzenlerden yana şansım açık oldu.

Liseyi Özel Eyüboğlu Lisesi’nde , üniversiteyi ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde okudum. 2009 yılında, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. 2014 yılında ise yine Bahçeşehir Üniversite’sinde, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptım.

Sevgili eşim Özlem Şenyuva ile 2017’nin Eylül ayında evlendim. Nina isimli dünyalar güzeli dişi bir kedimiz var.

Yapmaktan keyif aldığım şeylerin başında kitap okumak gelir. Küçük bir çocukken dahi kitap okumak en sevdiğim aktiviteydi. Doğum günlerinde kitap hediye alınca yüzü düşen çocuklardan değil, aksine bir köşeye çekilip sayfa sayfa kitapları karıştırıp, resimlerinde hayallere dalanlardandım. O yaşlardan beri kitaplar hayatımda hep oldu. Bunun yanında dijital dünya ve trendleri takip etmekten tarifsiz bir keyif alıyorum. Bu açıdan hobim ve yaptığım işin birbiriyle iç içe geçmesi benim için bir şans. Çok koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım. Fanatizm derecesinde Fenerbahçe’ye bağlı bir ailede büyümemin bunda etkisi büyük: dedem, babam, annem, teyzem, amcam… 2002 yılında ilk kez kombine aldım ve o yıldan beri fırsat buldukça gerek Kadıköy’de gerekse deplasmanda maçlara gidiyorum.

Kaliteli dizi ve fimleri seyretmeyi, fırsat olduğu takdirde yurtdışı / yurtiçi seyehatler gerçekleştirmeyi, dostlarımla buluşup saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığımız davetler vermeyi ama en çok da eşimle beraber el ele Kadıköy’ün sokaklarında amaçsızca dolaşıp huzur bulmayı severim.

Bu Sıralar İçimden Geçenler

Çok aktif bir sosyal medya kullanıcısıyım ama sosyal medyanın da özünde Twitter’ın yattığına inananlardanım. Önceleri 140, şimdilerde 280 karakterde gerçekten de o gün, saat, dakika, saniye ne hissetiysen ya da ne düşündüysen paylaşabildiğin gerçek zamanlı bir platform. Yani insan başka ne isteyebilir ki? Bu sıralar neler konuşuyor bu Mert Şenyuva derseniz, cevabı aşağıdadır.

Okuduğum Kitaplar

Kitapları sevdiğimden bahsetmiştim. “Peki neler okuyorsun bu aralar?” derseniz, aşağıda Goodreads hesabıma ait bir kaç widget ekliyorum.

Mert’s bookshelf: currently-reading

Sisifos Söyleni
tagged: currently-reading
Eksen
tagged: currently-reading

goodreads.com

Mert’s bookshelf: read

İskandinav Mitolojisi
Sınırın Güneyinde, Güneşin Batısında
Kafes
21. Yüzyıl İçin 21 Ders
Yaprak Fırtınası
Martı
Erteleme Sanatı
Sonsuz Dikkat Dağınıklığı: Gündelik Yaşamda Sosyal Medyaya Odaklanmak
Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak
Bir Zamanlar Nişantaşı’nda
Ben Ok'im - Sen Ok'sin
11.22.63
İkigai: Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı
Başlangıç
Veba
Dijital Dönüşümde Oyunun Kuralları: Dijital Çağ İçin İşinizi Yeniden Kurgulayın
Seher
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları
Harry Potter ve Melez Prens
Dönüş


Mert Şenyuva’s favorite books »

İş Hayatı

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri firmasında Dijital Ürün Müdürü olarak görev alıyorum. Kariyer hayatımla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, özgeçmişime aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Daha daha?

Dahası bu işte. Bundan daha da yakından tanışma niyetiniz varsa ve sohbet edelim derseniz, beni aşağıdaki profillerden şıp diye bulabilirsiniz.