Hamburger Çalıştayı

Bir kaç haftadır iple çektiğimiz bir akşamdı. Hazırlıklara dün geceden başladık Özlem’le. Mantarlar ne zaman tavaya düşmeli, hindi fümenin yanında sert mi yoksa orta derece bir hardal mı gider, baharatlı patatestlerin sıcak servis edilebilmesi için tam olarak saat kaç gibi servis edilmesi lazım gibi soruları bir bilim adamı ciddiyetiyle hesapladık.

Özlem tüm malzemeleri titiz bir ressam gibi hazırladı. Marullar tek tek yıkandı. Domatesler ince ince doğrandı. Ben mantarları doğrdım (terapi gibi geldi). Soğanlar karamelize oldu. Ekmekler dikkatlice ikiye bölündü ve tepside yerini aldı. Tek eksiğimiz köftelerin ateşle buluşmasıydı artık.

Konseptimiz basitti: herkes istediği hamburgeri kendisi yapacak. Ama önce köfteleri pişirmek gerek tabi.

Halil’le beraber köfteleri pişirme görevini üstlendik. Aslında bir bakıma insanla tavanın bir mücadelesi gibi de bakılabilir bu göreve. Köfteler pişip de son düzlükte üzerine koyduğumuz chedar peynirler erir erimez insanları seslendik: Gelin, kendi hamburgerinizi yaratın! Yaşasın halkların düşlediği hamburgeri yapabilmesi! Kahrolsun Burger King ve McDonalds faşizmi!

Sohbet, güzel müzik ve kahkahalar hepsinin üzerine ekstra bir ‘lezzet’ kattı, böylelikle gece unutulmaz oldu.

Diyetisyenim günahlarımı affetsin.


Mesai saatleri içerisinde; #DijitalÜrünYönetimi #DijitalTrendler ile ilgilenir. Mesai saatleri dışındaysa; #Edebiyat, #Öykü, #Roman, #ÇizgiRoman, #Oyunlar ve #Fenerbahçe ile zamanını geçirir. Dünyayı gezmeyi sever, gitmediği şehirlere gitmenin hayalini kurar.

Leave a reply:

Your email address will not be published.