How I Met Your Mother’ın Alternatif Sonu İnternete Sızdı! [Video]

Açıkçası Mart ayında dizinin son bölümünü seyrettiğim günden beri hem öfkeli hem de hayal kırıklığına uğramış hissediyordum kendimi ve nerede ne zaman konusu açılsa dizinin senaristlerine ateş püskürüyordum.

Dizinin finali ile ilgili hislerimi daha önce bu yazımda belirtmiştim.

Bu tepkimde kesinlikle yalnız değildim ve sosyal medyada, forumlarda, subredditlerde tam bir isyan havası vardı. Herkes dizinin senaristlerine çatıyor ve bu sonu hak etmediklerini söylüyorlardı. Bir dizinin takipçileri ile bu denli bir duygusal bağ kurmak kolay bir iş değil aslında ama onlara istediğini vermediğiniz anda da bu kitle hayatı size zindana çevirebiliyor işte böyle. (Pişman değilim, değiliz. Yine olsa yine yaparım, yaparız.)

O günlerde dizinin yaratıcısı Carter Bays aşağıdaki gibi bir tweet ile kendini savunmaya çalışmıştı.

Yayınlanan dışında bir alternatif son daha vardı ve Carter Bays, sen bunu seçtin öyle mi? Söylenebilecek tek bir şey var aslında:

Neyse. İşte bu bahsedilen alternatif finalin de sonbaharda çıkartılacak olan DVD Box set’de yer alacağı duyurulmuştu. Açıkçası bunun da bir pazarlama, DVD sattırma aracına dönüştürdükleri için yapımcılara tekrardan biraz içerlemiştim. Hem hayallerimizi yıktılar hem de şimdi üzüntümüzü ve hayal kırıklıklarımızı paraya çevirmeye çalışıyorlar…

Ve işte aylardır beklenen gün geldi ve bu sabah mutlu bir haberle uyandım: How I Met Your Mother’ın alternatif finali internete sızdı!

YouTube’da bir kaç video vardı ama Fox Network kaldırılması için büyük bir çaba sarf ediyor. Şu anda bulabildiğim tek çalışan link, alternatif finalin tümünü içeren aşağıdaki Vimeo linki. 37:00’inci dakikadan itibaren seyretmeye başlarsanız eğer alternatif finali görebilirsiniz:

(Bu link de patlarsa eğer bu subreddit’ten her an için çalışan bir link bulabileceğinize eminim: http://www.reddit.com/r/himym)

İŞTE BUNDAN BAHSEDİYORDUK YA!

BUYDU İŞTE YA!

SONUNDA!

Yemin ediyorum, içim soğudu.

Mesai saatleri içerisinde; #DijitalÜrünYönetimi #DijitalTrendler ile ilgilenir. Mesai saatleri dışındaysa; #Edebiyat, #Öykü, #Roman, #ÇizgiRoman, #Oyunlar ve #Fenerbahçe ile zamanını geçirir. Dünyayı gezmeyi sever, gitmediği şehirlere gitmenin hayalini kurar.

Leave a reply:

Your email address will not be published.