Ocak Ayı Z Raporu

2019’u çok naif bir ruh hali ve pozitif dileklerle karşılamıştım ama beklemediğim bir hızda ve beklenmedik olaylarla allak bullak etti beni. Hem de daha ilk ayından. Olumlusuyla olumsuzuyla neler oldu, bir Z Raporu almanın zamanıdır.

İş Hayatı

Kariyer hayatımda her zaman aynı anda bir kaç işi beraber yürütebilme sorumluluğunu omzumda taşıdım. Zaman zaman serzenişte bulunsam da bu aslında keyif aldığım ve kendimle ilgili gurur duyduğum bir özellikti bu. Bir kaç hafta önce başıma gelen bir olay ise hem iş yapış stilimi hem de genel olarak hayata bakış açımı sorgulattı bana. Aynı anda birden fazla iş yapmanın / yapabilmenin aslında gurur kaynağı bir şey olmadığını aksine hiç beklemediğiniz noktalarda devasa kör noktalar yaratabileceğini acı bir tecrübeyle öğrendim. Üstesinden gelme imkanımız olduğuna şükrettiğim bu olay ile beraber önümüzdeki dönemde daha fazla iş delege etmeye, daha sıkı kontrol noktaları koymaya ve en önemlisi, “Hayır, üzgünüm, şu anda bu görevi yapacak kaynağım ne yazık ki yok” diyebilmeye odaklanacağım. Kalitesiz bir iş yapmak ile o işi hiç yapmamak arasında tercih edilmesi gereken, o işi yapmamayı tercih etmek olmalı. Bunda yanlış bir şey olmadığını kendime öğreteceğim.

Şubat ayında 4 günlüğüne Paris’e gidiyorum! Sodexo’nun orta kademe yönetici kadrosu için oluşturduğu 1 yıllık gelişim programı Magic’in bu yılki 22 kişilik kadrosuna seçilmek benim için gerçek bir gurur oldu. Hem yaptığım işlerin fark ediliyor olmasından hem de onlarca farklı ülkeden gelecek insanla tanışacak, onlarla beraber çalışmalar gerçekleştirecek olmamdan dolayı gerçekten çok çok mutluyum.

#32

Bu buhranlı dönem ile üst üste gelse de, 32. yaş günüm yine çok keyifli ve unutulmayacak hatıraların yaşandığı bir gece oldu. Zira bu akşam hem benim doğum günüm hem de Halil Almanya’ya gitmeden önceki son buluşmamız, son kez beraber rakı tokuşturacağımız akşam olacaktı.

Özlem ile beraber mükellef bir rakı sofrası kurmak için çalıştık. Salon düzenini değiştirdik. Uç uca eklediğimiz masalarımızın arasında kot farkı olmasın diye ayakların altına koymalık tahta parçaları bile bulduk!

Sofrayı hazırladık ve birer birer misafirlerimiz gelmeye başladı. Sürprizsiz ve her şeyi beraber planladığımız bir akşam olduğunu düşünüyordum ama kapıyı açtığımda Deniz’i karşımda gördüm! İzmir’den o sabah sessiz sedasız o akşam için gelen sevgili dostumun sponsoru ise Özlem’di! Ne diyebilirim ki, kendisi çok üst düzey sürprizlerin pîri 🙂

Vaktimiz varken, sağlığımız yerindeyken, sevdiklerimizle yine bir masa etrafında toplanıp keyif dolu bir akşamı yaşayabilmek bir insanın yeni yaşından dileyebileceği tek anlamlı şey bence.

Kısa Kısa

  • Blogda henüz bahsetmedim sanırım ama Kasım 2018’den bu yana 1993 yılından beri yaşadığım dairenin apartman yöneticiliğini üstlendim. Yıllarca kaçındığım bu görev, bir şekilde bana kilitlendi ve sonrasında hayatıma asansör firmaları ile görüşmeler, kapıcı görevleri, yakıt dağılımı gibi konular girmiş oldu. Seni öldürmeyen şey seni güçlendirir gibi düşünerek bu saçma sapan işlerin de altına giriyorum. Bakalım altından neler çıkacak ve daha da önemlisi bana neler katacak.
  • İşe gidiş ve işten dönüş yolculuğunda Podcast dinlemeye başladım! Bununla ilgili ayrıca bir yazı hazırlamayı hedefliyorum.
  • Fenerbahçe bu ay da yüzümüzü güldürmedi. Bu konuda söylemek istediklerim bu kadar

Bu ay okuduğum kitaplar:

Bu ay bitirdiğim diziler:

Mesai saatleri içerisinde; #DijitalÜrünYönetimi #DijitalTrendler ile ilgilenir. Mesai saatleri dışındaysa; #Edebiyat, #Öykü, #Roman, #ÇizgiRoman, #Oyunlar ve #Fenerbahçe ile zamanını geçirir. Dünyayı gezmeyi sever, gitmediği şehirlere gitmenin hayalini kurar.

Leave a reply:

Your email address will not be published.