Tersine Müşteri Deneyimi

Günümüz dünyasında, tüm markaların ortak bir hedefi vardır: olumlu müşteri deneyimleri yaratmak ve bu deneyimlerin insanlar arasında dolaşarak çok daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak. Bunun için uğraşır, kampanyalar yaratır ve süprizler planlarlar.

Bu haftasonun annem başından geçen öyle bir olayı paylaştı ki benimle, tam da bu müşteri deneyimi ritüellerini düşündüm uzun uzun.

Olay Ümraniye Santral’deki ŞOK dükkanında gerçekleşiyor. Annem, sepetinde zeytinyağlı biber dolması için gerekli malzemelerle kasaya yaklaşıyor. Kasiyer kız “Biber dolması mı yapacaksınız?” diye güleryüzle sorunca annem de “Evet misafirim gelecek” diye cevap veriyor. “Ya ne güzel! Ben anneme bir türlü öğretmedim hep isterim yapsın zeytinyağlı biber dolması ama hiç yapmıyor” diyor annem kasadan geçip dükkandan çıkarken.

Ertesi gün annem, misafirlerini ağırladıktan sonra akşam üzeri elinde bir kutu icinde zeytinyağlı biber dolmalarıyla ŞOK’a gidiyor ve kıza dolmaları hediye ediyor.

Böyle bir müşteri deneyimi hikayesi de, sadece ve sadece Türkiye’de yaşanabilirdi sanırım.

Mesai saatleri içerisinde; #DijitalÜrünYönetimi #DijitalTrendler ile ilgilenir. Mesai saatleri dışındaysa; #Edebiyat, #Öykü, #Roman, #ÇizgiRoman, #Oyunlar ve #Fenerbahçe ile zamanını geçirir. Dünyayı gezmeyi sever, gitmediği şehirlere gitmenin hayalini kurar.

Leave a reply:

Your email address will not be published.