#Yeniden Ersun Yanal

Dualarımız karşılığını buldu, tribünlerin hep bir ağızdan adını haykırdığı adam, Ersun Yanal, nihayet Fenerbahçe’nin teknik direktörü olarak ilan edildi ve yarın akşam Kadıköy’de maça çıkacak. Güzel ve mutlu bir heyecan hissi bu, en son 3 Haziran 2018’de yaşamıştık.

Muhteşem bir yemekten sonra damaklarda kalan unutulmaz bir lezzet gibi kalmıştın aklımızda hocam. Ayrılığın öyle ani ve beklenmedikdi ki, senden sonraki hocalarımızı hep seninle kıyasladık. Hiçbir kıyaslamada da senin oynattığın futboldan üstün bir yere koyamadık gelenleri.

2013 – 2014 yılından aklımızda kalan, yaratmış olduğun o hep hücumu ve golü düşünen takım var. Ama o takımın içindeki oyuncuların her biri Türkiye Ligi’nin üzerinde sayılabilecek kalitede adamlardı ve inanılmaz iyi bir iş ahlakları vardı. Şimdi dönüp geldiğin takım, 2013-2014 sezonunda bıraktığından çok farklı hocam. Biz de çok farklıyız.

 “Daha kötüsü ne olabilir ki?” diyerek geçirdiğimiz günlerimizde son olarak 17.’liği bile gördük. Takımdaki oyuncuların kalitesi Fenerbahçe seviyesinin 3-4 gömlek altında. Takımdaşlık çok zayıf, gol sevincine bile gitmeyen insanlarla dolu içerisi. Ama bu ortamda bile göreve talip oldun, eyvallah.

Hislerimiz karşılıklı hocam. Ali Koç ile beraber tutunduğumuz en kuvvetli dal, umut edip ‘dilendiğimiz’ en nadide adamdın, tekrar hoşgeldin. Başarılı olmanı çok istiyorum. Umarım sen de bu kaosun içinde ziyan olmazsın çünkü senden başka da tutunacak dalımız kalmamış durumda. 🙂


Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer